Ferrari 330 GTC е реставриран до совршенство

По три години реставрација, напорна работа и внимание на секој детал, Ferrari 330 GTC е реставриран и доведен до совршенство.

Во случајот со овој автомобил, буквално секој дел беше обновен откако автомобилот беше распаднат буквално до последниот шраф. Bell Sport & Classic дефинитивно завршија фантастична работа.

По отстранувањето на комплетната внатрешност, помина еден месец само за отстранување на суспензијата.

Ferrari 330 GTC е придвижуван од Colombo V12 мотор кој развива 300 КС.

Како изгледа автомобилот по три години реставрација погледнете во галеријата.

Претходна Креаторот на една од најпопуларните игри откри дека таа му го уништила животот
Следна Google ја прекинува поддршката за Chrome на Windows 7 и 8.1

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!