Забава

Џејсон Момоа секојдневно тренира во карантин со своите деца

За време на неодамнешното појавување во шоуто „Елен“, актерот Џејсон Момоа зборуваше за поминување доволно квалитетно време со своите две деца, синот Накоја-Волк (11) и ќерката Лола (12).Тој објасни дека обајцата добро се прилагодуваат на животот во карантин, посетуваат виртуелно училиште и на тој начин имаат контакт со пријателите. Покрај …

...повеќе »

Зошто да се опкружите со повеќе книги отколку што некогаш ќе имате време да прочитате

Доживотното учење ќе ви помогне да бидете среќни, да заработите повеќе, па дури и да останете поздрави, велат експертите. Освен тоа, многу од најпаметните имиња во бизнисот, од Бил Гејтс до Илон Маск, тврдат дека најдобар начин да станете попаметни – е да читате. Логично, се наметнува заклучок дека треба …

...повеќе »

Крим е има хотел со внатрешен дизајн како вселенски брод

Несекојдневен хотел со внатрешен дизајн како вселенски брод функционира во градот Алушта, на Крим. Хотелот е дел од комплекс кој има музеј и забавен парк.Хотелот е наречен “The Guardian of the Empire” им нуди на посетителите единствена можност да поминат некое време во специјални “вселенски” кабини опремени со мини-бар и …

...повеќе »

Гугл ги објави секси пикантериите што се пребаруваат на интернет

Гугл објави интересни факти поврзани со пребарувањата за секс. Накратко, Се пребарува повеќе за тоа што ако „партнерот не сака секс“ отколку „среќен“, „несреќен брак“ или „сексуална поза“. Се чини дека на сите им недостасува секс. Сопрузи, сопруги, момчиња и девојки. За изненадување е тоа што девојките се жалат двапати …

...повеќе »

Дубаи ја има најбрзата брза помош на светот

Дубаи може да се пофали со уникатност на многу полиња. Еве уште едно во тој список. Може да се пофали и со тоа дека има најбрзи возила во брзата помош. Nissan и Chevrolet се опремени со опрема за реанимација и шишиња со кислород, и ги имаат сите потребни елементи од …

...повеќе »

Се сеќавате ли на Саманта Фокс, секс бомбата од осумдесетите

Сите ја паметат како секс бомба од осумдесетите, но таа и на 54 години изгледа феноменално. Британската поп-пејачка и манекенка Саманта Фокс стана позната кога се фотографираше топлес за “The Sun” на шеснаесетгодишна возраст. Наскоро ја започна својата музичка кариера и денес сите ја паметат како секс симбол на 80-тите …

...повеќе »

Идеални скара за вашиот двор

Приказната за огништата на отворено во Америка се враќа неколку стотици години, додека Европа подолго време била верна на оваа традиција. Додека во Америка најчесто се користат огништа на отворено, изработени од глина, во нашите непосредни области, металот е првата идеја, без разлика дали е во форма на котел, ѕидана …

...повеќе »

Леонардо Ди Каприо и Роберт Ниро ќе овозможат на еден нивен фан да глуми во нивниот најнов филм

Холивудските актери Леонардо Ди Каприо и Роберт Ниро им нудат на своите фанови животна шанса да дозволат еден од нив да се појави во нивниот филм.Ди Каприо и Де Ниро ги покануваат фановите да учествуваат во предизвик што може да им овозможи да се појават во новиот филм наречен „Убијци …

...повеќе »

Совети за “првиот состанок” со родителите на вашата партнерка

Запознавањето на родителите на партнерката претставува сериозен чекор напред во врската. Логично е да ни биде важно што мислат тие за нас и не е чудно ако сакаме да ги импресионираме. Можете да замислите како ве набљудуваат, одмеруваат и проценуваат, па прочитајте ги следните совети кои ќе ви помогнат во …

...повеќе »

Светот на Ферари во Абу Даби прогласен за најдобар тематски парк на светот

The World’s Leading Theme Park секоја година прави избор на најдобрите тематски паркови во светот. Оваа година наградата ја доби тематскиот парк Светот на Ферари во Абу Даби. Паркот е направен пред речиси 10 години во чест на брендот на Ферари. Се наоѓа на островот Јас во Абу Даби, и …

...повеќе »
Don`t copy text!