Casio G-Shock GBA900 – новиот најевтин професионален паметен часовник за фитнес

Уште еден одличен паметен часовник доаѓа од популарната јапонска компанија Касио. Тоа е модел од серијата G-Shock, моделот GBA900 кој е всушност комбинација на аналогна и дигитална технологија.

Некои претпочитаат дигитални, некои аналогни, а паметниот часовник Casio G-Shock GBA900 ги има и двете. Ова е полнокрвно средство наменето за оние кои често се во движење, кои сакаат да вежбаат, фитнес, спортуваат. Компанијата може да се пофали дека успеале да создадат разноврсен уред кој е наменет за сè поголем број активни корисници.

Преку безжична врска Bluetooth, вие брзо и лесно ќе ги пренесувате вашите податоци на апликацијата на вашиот паметен телефон (G-SHOCK Move), што можете да го користите на уредите со Android и iOS. Апликацијата брои чекори, мери растојание, потрошени калории и други податоци и има вградено неколку различни сензори за следење на вашите активности. Исто така, има 5 различни режими на аларм, 48 различни времиња во светот, и има двојна LED светло што го осветлува самиот паметен часовник.

Она што е интересно е дека GBA900 изгледа како класичен G-Shock на Casio. Инаку е дебел 16,6 милиметри, има кружен дизајн, така што димензиите на горниот дел се 51,3 х 48,9 милиметри. Аналогниот дел се однесува на класичните стрелки на часовникот во горниот дел, додека во долниот дел има ЛЦД-екран преку кој можете да ги следите претходно споменатите податоци (трчање, поминато растојание, потрошени калории).

Веруваме дека на многумина им се допадна изгледот на новиот фитнес паметен часовник Casio G-Shock GBA900, а можете да го најдете на официјалната веб-страница по многу интересна цена од 130 долари.

Претходна Леклер ја освои пол-позицијата пред утрешната трка во Монако и погоди во ѕид
Следна Алфа Ромео планира да произведе ГТВ

Награден напис

Совети како да поминете интересно и корисно време на интернет

Интернетот е најголемиот и најбрзиот извор на информации што ни е достапен во секое време …

Поврзаност на користење канабис и шизофренија

Се проценува дека 200 милиони луѓе ширум светот користат канабис. Покрај алкохолот и тутунот, тој …

Забрането е копирање на текст!