Call of Duty: Modern Warfare веќе му е мал простор од 250 GB!

Анегдота вели дека Call of Duty, поради својата големина, на крајот ќе излезе од нашите хард дискови и ќе ги окупира нашите телевизори, тостери, па дури и печки и фрижидери. Секојдневно сме се поблизу до тоа сценарио, што е потврдено со фактот дека играта повеќе не може да се вклопи во дисковен простор од 250 гига.

Ова го потврди и BattleNonSense, кој објави снимка на екранот од SSD преку Twitter со нова надградба за играта, која не можеше да се инсталира поради недостаток на простор на дискот. На кратко, ако имате помалку од 250 GB простор на вашите хард дискови, можете слободно да заборавите на играњето на играта, а веќе можеме да очекуваме дека претстојната Call of Duty: Black Ops Cold War ќе донесе поголеми проблеми.

Поради целата ситуација, армијата навивачи апелира до Activision да ја подели играта на singl player, multiplayer и warzone и на тој начин да им овозможи на играчите сами да одлучат што всушност им треба во тој момент за да играат. Со оглед на моменталната состојба, има малку шанси нешто да се промени на ова поле.

Претходна La Casa De Papel – My Life Is Going On
Следна Лионел Меси од белата точка и донесе на Аргентина

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!