Brabus 700 4×4² Final Edition е идеалната G класа

Овој модел Brabus 700 4×4² Final Edition ќе биде произведен само во 10 примерока. Теренецот од 700 KS ќе чини “само” 209.000 евра.
Во Brabus веќе имаат искуство со преработка на новата генерација на бесмртната G-класа, сепак се навратија повторно и основата за овој доработен модел ја земаа од претходниот AMG G63.
Зад Brabus 700 4×4² Final Edition се крие доработен 5,5 литарски V8 biturbo мотор кој располага со 700 KS и 960 Nm вртежен момент.
Покрај големото забрзување од 0-100 km/h за 5 секунди, тука е и електронски ограничена брзина од 210 km/h. Специфично е и бесењето кое се подесува електронски и може да го крене возилото до 60 сантиметри од тлото.
Со четирите работни модови (comfort, sport, off-road, individal) со погон на двете осовини, заштитни панели, специјални гуми, блокада на диференцијалот, сигурно е дека ова возило нема да се најде во незгоди ситуации и дека ќе ги надмине сите препреки.Претходна Најпромашените автомобилски дизајни до 2018 година
Следна Факти за женската мастурбација

Награден напис

Тојота произведе автономна Супра која може самостојно да дрифта

Тојота, во соработка со Универзитетот Стенфорд, разви автономна верзија на моделот Супра што може самостојно …

Арес Дизајн повторно го модифицирање стариот Дефендер

Италијанската компанија Арес Дизајн покажа уште еден проект базиран на Land Rover Defender.Наречен е Defender …

Забрането е копирање на текст!