BMW M5 G-POWER ѕвер од 800 КС

Германската тјунинг компанија G-POWER, на купувачите на БМВ М5 им нуди палета на подобрувања на нивниот автомобил, со која ќе го претворат автомобилот во ѕвер од 800 KS.
Во подобрувањата спаѓаат – специјална оптимализација на 4,4 литарскиот твин турбо мотор и нов издувен систем од титан, со кои сериските 600 KS се претвораат во неверојатни 800 KS, со вртежен момент од 980 Nm. Наведуваат дека за да ги направат измените и подобрувањата на серискиот мотор на М5 купувачот ќе треба да се откаже од фабричката гаранција, а како награда ќе ги добијат следниве параметри: забрзување до 100 км/ч за 2,9 секунди и максимална брзина од 335 км/ч.
Останува да се запрашате дали вреди пола секунда поголемо забрзување и 30 км/ч поголема брзина за сето тоа.
Од G-POWER освен подобрувањето на моторот и издувниот систем, додадоа ново обесување, карбонски додатоци и 21 инчни бандажи.
Исто така нудат и две послаби варијанти со назив “Stage1” каде се појачува снагата на 700 KS и “Stage2” каде снагата се зголемува на 750 KS.
Имате избор.

Претходна Усеин Болт во првиот спринт при нулта гравитација
Следна Самсунг со 3 камери

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!