Bajaboard Pantera – лудиот електричен скејтборд

Австралиската компанија Bajaboard го претстави најбрзиот и најопасниот скејтборд на светот, со кој може да се движите до 70 км/ч.

Pantera е името на електричниот скејтборд кој може да се пофали дека е најјакото и најбрзото превозно средство од овој тип. Го движат четири електромотори со максимална сила од по 3,5 киловати, вкупната сила на сите четири е ограничена на 8 киловати (10,7 кс). Електромоторите се напојуваат со 36 волтен електричен систем со капацитет од 1,1 кв/ч. Вака дефиниран, овој дваесет и шест килограми тежок скејтборд може да се движи до 72 км/ч.

Автономијата на Pantera со едно полнење е 45 километри.

Од компанијата предупредуваат дека нивниот скејтборд не е за почетници, ниту за возење по градските улици.

Цената на Bajaboard Pantera сè уште не е објавена.

Претходна Лимузината на Путин ѝ се претстави на Европа
Следна Rhian Sugden

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!