Audi TT ќе биде со 4 врати

Од базата на Ауди во Инглштат излегоа со информација за дизајнерски промени на моделот ТТ. Наместо досегашната верзија со 2 врати, следната верзија што ќе се појави за 2 години ќе се изработува со 4 врати.
За споредба, купе верзијата со 4 врати ќе биде со повеќе простор во внатрешноста, за разлика од верзијата со 2 врати. Претпоставките велат дека меѓуоскиното растојание ќе биде зголемено за 120 милиметри, ширината за 60 милиметри а должината за 290 милиметри.
Новата верзија на ТТ се очекува да има подобрување на MQB платформата и да биде достапен во комбинација на бензиско-хибридна варијанта, но очекувањата одат и до таму дека ќе се понуди и целосно електрична верзија.
Ривалите на новиот ТТ би биле Mercedes CLA и BMW серија 2 Gran Coupe.

 

Претходна Ни Aston Martin не остана имун на SUV трендот
Следна До 2020 година би можеле да почнат да се користат летечки мотоцикли

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!