Audi RS7 од Power Division забрзува подобро од Veyron

Сегашниот Audi RS7 Sportback послужи како основа за еден од последните екстремни проекти на полската тјунинг компанија Power Division со седиште во градот Катовице, а „Stage 3+“ во овој случај значи дека темелно рафинираниот 4-литарски V8 битурбо мотор на Audi наместо стандардните 630 КС и 850 Nm има 1.058 КС и 1.197 Nm максимален вртежен момент.

Наведените бројки се доволни за RS7 да достигне 100 km/h од место за 2,4 секунди (за една секунда побрзо од стандардот), а Power Division посебно истакнува дека има подобро забрзување и средно забрзување (од 100 до 200 km/h ) дури и од суперспортскиот автомобил на Bugatti, моделот Veyron. Нема податоци за максималната брзина, но неофицијално се споменуваат повеќе од 320 km/h.

Пристојните карбонски компоненти на каросеријата Полјаците ги „позајмија“ од компанијата Maxton Design, каде со години создаваат „одела“ за автомобили од концернот Фолксваген, а бојата на фолијата на каросеријата одлично се совпаѓаше со темните 22 инчи. Turismo SF-1 алуминиумски бандажи, зад кои се гледаат ефикасни карбон-керамички сопирачки.

Во Катовице имаат одлични решенија за другите модели на Audi RS, а лошата вест за сопствениците на Audi RSQ8 и Lamborghini Urus (кој работи со модифициран Audi V8 мотор) е што Power Division нуди „Stage 3+“ исклучиво за RS7 Sportback. и моделите RS6.

Претходна BMW ја претставува XM Label Red
Следна Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!