Aston Martin Vakyrie, ултимативно тркачко возило за автопат

Британскиот производител на суперавтомобили Aston Martin, својот последен модел на автомобил со назив Vakyrie ќе го произведе во само 150 примероци.
Vakyrie претставува ултимативно тркачко возило наменето за обични патишта. Примероците по цена од 2,5 милиони фунти се веќе распродадени. Како изненадување за секој кушувач е можноста за индивидуално конфигурирање на сите параметри што воопшто можат да се конфигурираат, така што секој сопственик ќе има уникатно возило и уникатна можност за уживање во возењето на својот љубимец.
Еден од уредниците на англискиот Top Gear имаше можност да се запознае со конфигурирањето на Vakyrie.
Погледнете го видеото од процесот на конфигурирање.

Претходна Франција со бронза на СП во ракомет
Следна Данска е новиот светски првак во ракомет

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!