Aston Martin на небото

Англискиот производител на автомобили Aston Martin реши да го освојува и небото. Иако во изминатиот период имаше мали финансиски потешкотии, се стабилизираше и реши да почне концепт за изработка на авион.
Volante Vision Concept е концептот на Aston Martin, визија за луксузен начин на транспорт за иднината.
Од Aston Martin се надеваат дека нивниот концепт за луксуз ќе ја промени иднината на сообраќајот.

Претходна Продолжен договорот на Ботас со Мерцедес
Следна Кошаркарите на Македонија ја совладаа Албанија

Награден напис

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Мистериозно кинеско летало

Кинеското вселенско летало без екипаж се врати на Земјата откако помина 276 дена во орбитата. …

Don`t copy text!