Aston Martin го претстави својот прв мотоцикл

AMB 001 е најновото чудо на Астон Мартин и не е автомобил. AMB 001 е мотоцикл, првиот во историјата на овој бренд.

За да го одработат овој проект Aston Martin се здружи со реинкарнирата компанија за производсто и дизајн на мотоцикли Brough Superior.

И двете компании имаат една работа што ги поврзува. Познати филмски ликови ги користат нивните производи. Aston Martin е посакуван од Џемс Бонд, додека Brough Superior е брендот користен од ликот Лоренс од Арабија.

Производот на две тркала на Aston Martin има мотор од 1 литар, моќ од 180 коњски сили и маса од 180 килограми.

Спецификата на овој мотоцикл е неговиот дизајн кој зрачи со спортски дух. За негово создавање се користени материјали како карбон, кожа, алуминиум и малку титаниум.

Мотоциклот е подготвен за производство и се најавува производсто на само 100 примероци.

Позната е и цената која не е ни малку мала, само, 108.000 евра.

Претходна Со скратување на работната недела до постигнување на поголема продуктивност
Следна Колку трае сексот кај паровите што добиле дете?

Награден напис

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Audi RS7 од Power Division забрзува подобро од Veyron

Сегашниот Audi RS7 Sportback послужи како основа за еден од последните екстремни проекти на полската …

Don`t copy text!