Apple ја претстави втората генерација на својот поевтин модел

„Епл“ денес го претстави новиот, поевтин модел на iPhone без да биде домаќин на какви било посебни настани поради пандемијата на коронавирус.

Новата, втора генерација на iPhone SE го носи истото име како оригиналниот iPhone SE претставен во 2016 година. Чини 399 УСД, нарачките започнуваат во петок на 17-ти април и ќе пристигнат на 24-ти април, пренесува CNBC.

Овој модел на iPhone беше претставен во многу тешко време за оваа компанија, кога милиони луѓе ги загубија своите работни места како резултат на тековната криза што ги погоди и канцелариите на Apple во Кина.

IPhone SE има многу исти внатрешни компоненти како iPhone 11 и iPhone 11 Pro, а изгледа исто како и iPhone 8. Исто така е подобар телефон од iPhone 8. Исто така, за луѓе кои не сакаат да трошат многу пари на телефони на Apple, iPhone SE е доста достапен .

Претходна Подобрете ги своите секс перформанси
Следна Mahmut Orhan – Feel feat. Sena Sener

Награден напис

Eфикасно користeње на клима-уредот

Ако барате разладување од летните горештини, воздржете се од нагонот драматично да ја намалите температурата …

Секс поза која е најпопуларна кај сите генерации

Компанијата „Bespoke Surgical“ неодамна анкетираше над 1.000 луѓе за нивната омилена поза во сексот. Според …

Don`t copy text!