Apple развива екран на преклоп за iPhone

Епл има дизајн кој му овозможува да произведува телефон со преклопен екран, а во моментов развива прототип на ваков уред.

Конечната верзија на уредот веројатно е повеќе години стар, но Епл работи на развој на прототип со намера да понуди поинаков смартфон и да привлече клиенти на кои им е досадно уреди со поголеми екрани.

Целта на Apple е да развие телефон со „прилично невидлива шарка“, кој може да се преклопи и да има големина на iPhone 12 Pro Max. Овој модел, наводно, ќе биде достапен во неколку големини.

И додека ривалите како Самсунг и Моторола веќе користат флип-екрани, Apple не зборува јавно за својот уред со такво решение.

Претстојните модели на iPhone за оваа година ќе донесат „мали подобрувања“, кои првенствено се однесуваат на сензорот интегриран во екранот.

Претходна Совети за подготовка на автомобилот и возење на ниски температури
Следна Арес Дизајн повторно го модифицирање стариот Дефендер

Награден напис

Помладото можеби е послатко, но постарото значи и поискусно!

Знаеме која возрасна група би се насочиле, за максимално задоволство … Помладите момци честопати се …

Новиот KIa Sorento PHEV – plug-in хибриден СУВ со 7 седишта

Kia ја демонстрираше интелигентната plug-in-хибридна технологија на новиот Sorrento PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Сликата …

Забрането е копирање на текст!