AC Schnitzer ја тјунираше новата BMW серија 4

Германскиот тјунер AC Schnitzer ја примени својата „магија“ на BMW Серија 4.

BMW Серија 4 Купе дебитираше минатата година и предизвика поделени мислења и коментари. BMW ги бранеше своите одлуки, тврдејќи дека промените ја разликуваат серијата 4 од серијата 3 и дека е невозможно да се задоволат сите. Сега тјунерот AC Schnitzer специјализиран за автомобили на BMW подготви нов пакет кој го подобрува изгледот на надворешноста, но и перформансите. „Спорната“ решетка на ладилникот не е променета.

Повеќе потисна сила се создава со новиот преден сплитер, праговите, спојлерот на задниот покрив и елементите на предниот спојлер. Задниот спојлер од јаглеродни влакна ќе биде достапен во јуни.

AC Schnitzer нуди и нови пружини кои го спуштаат автомобилот, а има и нови тркала од 19 и 20 инчи во сребрена, сива или сјајна црна боја.

Под хаубата на 430i се наоѓа 2.0-литарски четирицилиндричен мотор со турбо-полнач чија моќност е зголемена од 255 на 300 КС.

Германскиот тјунер повлече 420 КС од 3,0-литарскиот ред шест во M440i xDrive, кој испорачува 382 КС во фабриката.

Клиентите исто така можат да добијат нов издувен систем од нерѓосувачки челик со детали од јаглерод, хром или црна боја.

Претходна Khaled – C’est La Vie
Следна Brabus го тјунираше Smart EQ ForTwo

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!