ABT не престанува да изненадува: Audi RS6 Avant Performance Nogaro Edition

Од АВТ не чекаа многу за да решат заедно со одделот на AUDI SPORT да ја преработат стандардната верзија Audi RS6 Avant. Оваа ограничена серија од само 150 возила има импресивни карактеристики. Четири литрениот V8 biturbo мотор испорачува 705 ks и вртежен момент од 880Nm.
Но од АВТ решија да ја поместат границата за уште малку и веќе набилданиот караван од 705 ks го дополнија со уште 30 ks и го донесоа до импресивни 735 ks.
Направија серија од 150 возила со 705 ks и 50 возила со 735 ks.
Тоа се автомобили што од 0-100 km/h постигнуваат за 3,1 секунда.

Претходна Златан Ибрахимовиќ се враќа во Милано
Следна Во Формула 1 се враќа Роберт Кубица

Награден напис

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Мазепин може да остане без болидот во Хас

Рускиот возач во Формула 1, Никита Мазепин, кој е потврден како нов возач на Хаас …

Забрането е копирање на текст!