Abarth 595 и 695 претставени во историско тркачко руво

Abarth воведе некои промени во својата постава за моделската 2023 година.

Abarth за прв пат нуди портокалово Orange Racing руво за своите автомобили, кое е создадено со комбинирање на легендарните жолти и црвени бои на овој бренд, кои се наоѓаат и на познатото лого на шкорпија.

Оваа боја оддава почит на историската врска помеѓу Abarth и Fiat 131 Racing Volumetrico Abarth со својата Orange Racing 255 боја. Оваа боја сега е достапна за Abarth 595 и 695 за моделската 2023 година.

Покрај новата боја, Abarth ја промени и структурата на купување за да ја направи поедноставна и помодерна. Можно е да се избере помеѓу две „души“, имено Turismo и Competizione.

Turismo повеќе се наклонува кон стилот и удобноста, вклучувајќи црни седишта обложени со кожа, сет од 17-инчни тркала Turismo и ознаки Turismo, додека оние кои го избираат Competizione добиваат карактеристики што одговараат на спортските перформанси, вклучувајќи Sabelt Carbon седишта, комплет Competizione тркала, диференцијал со ограничено лизгање и ознаката Competizione.

После тоа, клиентот ќе избере помеѓу два пакета опрема. Tech пакетот е дизајниран за оние кои сакаат повеќе технологија во своите автомобили, а вклучува 7-инчен Navi систем и автоматска климатизација. Comfort Package е дизајниран за оние кои бараат врвни функции за да се истакнат во секоја прилика. Звучниот систем Beats и Xenon фаровите се дел од овој пакет.

Овие избори се достапни за Abarth 595 и 695, како и за кабриолет и хечбек верзиите. Опциите за изведба како што се издувниот систем Record Monza Sovrapposto и сопирачките на Brembo се нудат само за помоќните модели 695

Претходна Huawei претстави уште еден телефон на преклопување
Следна Stakka Bo – Here We Go

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!