Детокс вода за јакнење на имунитетот

Подгответе го организмот за есента и настинките кои доаѓаат со неа. Направете напиток од 4 состојки кои го зајакнуваат имунитетот и ја прават кожата сјајна. Овој напиток ќе ве освежи наутро, ќе го снабди организмот со доволно вода, ќе ве рехидрира и ќе помогне да се ослободите од токсините. Најдобро е да го подготвите од вечер, за до утрото водата да ги апсорбира мирисите и хранливите состојки од краставицата и од лимонот.

Потребни состојки:

2 литри вода

1 свежа краставица

1 лимон (или 2 лимети)

10 – 12 листови свежо нане

Подготовка:

Краставицата и лимонот измијте ги добро и исечете ги на кришки. Ставете ги во стаклен сад, додајте ги водата и листовите нане и ставете го садот во фрижидер. Оставете еден до два часа да се измешаат мирисите и пијте по потреба. Секоја вечер (или утро) направете свежа доза од напитокот.

Претходна Škoda Kamiq, новиот SUV на чешкиот производител ja доби една од најважните награди во Европа
Следна Најскапото мало место во САД

Награден напис

Храна која особено лошо влијае на работата на цревата

Проблемите со цревата може да се појават на многу различни начини. Гасови, надуеност, запек, дијареа …

Научниците ја открија совршената формула која ќе ви помогне да се разбудите одморени и освежени

Дали често се будите поспани и млитави, и без разлика колку долго сте спиеле, сепак …

Don`t copy text!