Детокс вода за јакнење на имунитетот

Подгответе го организмот за есента и настинките кои доаѓаат со неа. Направете напиток од 4 состојки кои го зајакнуваат имунитетот и ја прават кожата сјајна. Овој напиток ќе ве освежи наутро, ќе го снабди организмот со доволно вода, ќе ве рехидрира и ќе помогне да се ослободите од токсините. Најдобро е да го подготвите од вечер, за до утрото водата да ги апсорбира мирисите и хранливите состојки од краставицата и од лимонот.

Потребни состојки:

2 литри вода

1 свежа краставица

1 лимон (или 2 лимети)

10 – 12 листови свежо нане

Подготовка:

Краставицата и лимонот измијте ги добро и исечете ги на кришки. Ставете ги во стаклен сад, додајте ги водата и листовите нане и ставете го садот во фрижидер. Оставете еден до два часа да се измешаат мирисите и пијте по потреба. Секоја вечер (или утро) направете свежа доза од напитокот.

Награден напис

Спиењето на грб e здраво за телото – прочитајте како да ви стане навика

Иако не е првиот избор за повеќето луѓе, оваа положба на спиење крие важни придобивки …

Сексот е здрав и на мажите може да им го спаси животот

Честата сексуална активност може да го намали ризикот од рак на простата за дури 33%. …

Don`t copy text!