Програма во МКЦ по повод 55 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

55 години од скопскиот катастрофален земјотрес. МКЦ за Скопје е настан кој нѐ потсетува на солидарноста на скопјани, на солидарноста кон Скопје, на интензивноста, обединетоста и хуманоста на луѓето.
Програмата за оваа година е следнава:
Галерија:
20:00
Restart – Изложба на старата и младата генерација на македонски уметници
Филмска програма:
Досие Скопје:
Епизоди 1 – 10
Почеток: 15:30
Kино Фросина & Плато МКЦ
Музичка програма:
Плато МКЦ
21:30
Ayuune Sule (Гана)
Александар Велики (Македонија)
Hornsman Coyote (Србија)
Natty Fiyah SS (Македонија)
+ промоција на нов видео спот на Sethstat & Мирко Попов
Влезот е бесплатен.
Се гледаме на 26ти јули во МКЦ, за Скопје

Претходна Почина Серџо Маркионе, поранешниот шеф на Фиат
Следна ФФМ соопшти дека се одложува стартот на Првата лига

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!