Црвена Ѕвезда поразена во Израел

Фудбалерите на Црвена Звезда се поразени во првиот натпревар од плеј-офот во Лигата на шампионите на гостувањето кај Макаби во Хаифа. По спектакуларен натпревар израелскиот претставник победи со резултат 3:2.

На овој дуел видовме два големи пресврти. Израелците подобро го отворија натпреварот и поведоа со 1:0 во 18. минута преку Францди Пјеро, но Александар Пешиќ и Гелор Канга направија пресврт пред да заминат на одмор.

Подобрата игра на Макаби вроди со плод во продолжението. Пјеро во 51. минута погоди за 2:2, но ќе забележат голем пресврт по половина час игра.

Стрелец на голот беше Тјарон Чери, долгогодишниот фудбалер на Макаби, кој беше познат и кај навивачите во нашата земја поради неговиот одличен гол против Железничар во Европа пред неколку години.

Се одиграа уште два натпревари од плеј-оф рундата во Лигата на шампионите. Бенфика победи со 2:0 на гостувањето кај Динамо Киев и речиси ја заврши работата за минување во групната фаза, додека Карабаг и Пилсен одиграа без голови.

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …