Голманот на Чешка го нокаутира Роналдо

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо доживеа незгоден удар во носот на натпреварот од 5. коло од Лигата на нации на УЕФА против Чешка кога во 14. минута се судри со противничкиот голман.

Во споменатата ситуација Роналдо се обиде да стигне до една топка и во таа прилика не виде дека голманот на Чешка, Вацлик истрча од гол линијата, а следеше жесток судир во кој португалскиот фудбалер кој беше удрен во лицето на голманот на Чешка, ја доби подобрата топка.

Работата да биде уште полоша, во таа ситуација Роналдо беше во офсајд и што и да се случеше од споменатиот напад, ВАР ќе реагираше и ќе го поништи.

Роналдо добиваше помош две минути, имаше и мало крварење, а потоа со фластер на носот ја продолжи играта.

Неколку минути потоа Роналдо имаше одлична шанса да постигне гол, но ја промаши топката од привидна ситуација, што ретко му се случува.

Но, Португалија успеа да поведе во финишот на првото полувреме, а голот за 1:0 го постигна соиграчот на Роналдо од Манчестер Јунајтед, Далот. Набргу потоа неговиот друг соиграч од Олд Трафорд – Бруно Фернандеш погоди за 2:0.

Претходна Поради ужасните детали од серијата на Нетфликс, гледачите се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје
Следна Кинезите користат самовозечки трамваи кои не сообраќаат по шини

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …