Ќе успее ли Енери да ја прекине црната серија на Арсенал?

По заминувањето на Арсен Венгер, Арсенал новата сезона ја започна со Унаи Емери.

Стартот на замената на Венгер засега добро ги сработува задачите, но останува една голема задача што треба да ја сработи, а е повеќе од потребна. Треба да ја прекине црната серија што ги следи “Топчиите”.

Клубот од Лондон не победил ниту еден клуб од големата шесторка на гостински терен веќе петта сезона по ред.

Од далечната сезона 2014/15 Арсенал на гостински терен има само седум нерешени резултати, а остатокот се порази.

Само оваа година претрпеа порази на гости од Челзи и Ливерпул, а извлекоа нерешено со Манчестер Јунајтед.

Во недела во 17 часот и 30 минути Арсенал игра против Манчестер Сити,и фановите искрено се надеваат дека ќе биде прекината црната серија на порази.

Претходна Уживајте во овие пет бесплатни игри со возење за смартфон
Следна Федерер слави 15 години од првата титула за најдобар тенисер на светот

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!