Јирген Клоп казнет со 45.000 фунти

 

Коментарот што Јирген Клоп го даде по завршувањето на натпреварот од Премиер лигата против Вест Хем, го чинеше “само” 45.000 фунти.

Германецот ги упати критиките кон судијата Кевин Френд, изјавувајќи:

“Слушнав дека голот бил постигнат од офсајд и сигурен сум дека судијата го знаеше тоа.”

Високата парична казна претставниците на фудбалската асоцијација ја правдаат со објаснување дека Клоп го нарушил интегритетот на судијата и имплицирал пристрасност.

Претходна Смеете ли да имате секс кога партнерката има менструација?
Следна Израелците испратија робот кој ќе ја истражува Месечината

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!