Јајцата се здрави, но не и ако ги јадете во комбинација со одредени продукти

Јајцата содржат многу хранливи материи. Тие обезбедуваат бројни здравствени придобивки бидејќи се добар извор на протеини и можат да помогнат да се намали воспаление, да се подобри здравјето на коските и да се придонесе за здравјето на мозокот.

Тие се јадат за појадок, после тренинг или како ужина, а можат да се подготват на многу начини – варени, пржени, изматени.

Сепак, треба да внимавате со што ги јадете јајцата. Само затоа што се здрави, не значи дека можете да ги комбинирате со нездрави состојки.

„Поради висококвалитетните протеини и витамините Б кои ги содржат, нема сомнение дека јајцата можат да бидат дел од здрава и урамнотежена исхрана. Но, кога се јадат со храна богата со масти, натриум и други нездрави состојки, се оди низ одводот“, рече диететичарката Лорен Манакер.

Јајцата често се јадат со колбаси и пржени компири. Таквата храна е полна со заситени масти и сол.

„Кога ќе одлучите да јадете јајца, задолжително јадете ги со друга хранлива храна како авокадо, леб од цели зрна и зеленчук“, предупреди Манакер.

Претходна Новата серија на Нетфликс од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите
Следна Маск го предизвика извршниот директор на Твитер на јавна дебата за ботовите

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!