Јапонците направија џиновски ранец

Јапонците отсекогаш биле предводници со нивните несекојдневни идеи и дизајни.
Џиновскиот ранец е произведен во компанијата CWF, а го продава Plywood. Специфичното за него е тоа што е има големина како човек, а називот му е Backpacker’s Closet.
Според мислењето на производителот, ранецот е идеален за кампување, бидејќи во него може да носите буквално сè што ви е потребно за кампување од облека, прибор, до храна и други работи.
Ранецот Backpacker’s Closet чини 250 долари, моментално е достапен само за онлајн купување, но се очекува наскоро да се најде и во продавниците ширум светот.

Претходна New Horizons стигна до Ultima Thule
Следна Вселенското летало New Horizons ја испрати првата фотографија од Ултима Туле на Земјата

Награден напис

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Патиките на Мајкл Џордан се продадени за дури 2,2 милиони долари

Патиките на кошаркарската легенда Мајкл Џордан од финалето на НБА во 1998 година, на аукција …

Don`t copy text!