Јапонецот Акихико Кондо се ожени со холограм

Венчавката која неодамна се одржа во Јапонија, на која присуствуваа 40 гости, е многу несекојдневна и чудна.
Јапонецот Акихико Кондо реши да се ожени со холограмската пејачка Хацубе Мику и иако на венчавката присуствувале 40 гости, ниеден од нив не бил дел од неговото семејство.
За венчавката Акихико потрошил скоро 18.000 долари.
За тоа што неговото семејство и мајка му не присуствувале на венчавањето, тој изјавил:

“Мајка ми сметаше дека нема причина за славење и затоа реши да не присуствува на венчавката”.

А за неговата љубов кон сопругата, вели:

“Никогаш не сум ѝ бил неверен. Отсекогаш сум ја сакал”.

Иако тој ја заврши церемонијата и себеси се смета за оженет човек, бракот сè уште не е легален.
Компанијата која ги изработува холограмите му издала сертификат и потврда за венчавањето, на која е напишано дека Акихико Кондо и неговата сопруга се венчани над сите димензии.

Претходна Рекламно видео од 50 фунти стана вирално
Следна Лансирање на ракета снимено од вселената

Награден напис

Мајкрософт ја објави можноста за најавување на повеќе сметки во Teams

Мајкрософт конечно ја додаде многу потребната функција во Teams за Мајкрософт 365 – додавајќи повеќе …

Епл претстави три Мек компјутери со свој М1 процесор

„Епл“ претстави три нови „Мек“ уреди кои се напојуваат со сосема нов процесор „М1“.Тоа се …

Забрането е копирање на текст!