Ѓоковиќ елиминиран во Мајами од Шпанецот Роберто Баутиста Агут

На АТП турнирот во Мајами, Ѓоковиќ нема да се бори за својата седма титула. Тој во осминафиналето загуби од шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут.

Шпанецот победи со резултат 1:6. 7:5 и 6:3.

Агут во четвртфиналето ќе игра против минатогодишниот победник на овој турнир, Американецот Џон Иснер, кој го елиминираше Британецот Кајл Едмунд со резултат 7:6(5)  7:6(3).

Настап во четвртфиналето обезбедија Канаѓаните Феликс Аугер-Аласим и Денис Шаповалов, Хрватот Борна Чориќ, Јужноафриканецот Кевин Андерсон, и Американецот Френсис Тифо.

Претходна Huawei P30 Pro екперт за квалитетна мобилна фотографија
Следна Jordan Carver

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!