Ѓоковиќ го престигна Надал и постави импресивен рекорд

Обично на тенисерите по 30-тата година полека им опаѓа формата, и само неколку успеваат да постигнат врвни резултати.

Сепак, двајцата тенисери во категоријата „30+“ се далеку над другите кога станува збор за одржување на формата и резултатите.

За Новак Ѓоковиќ ова е 69-та недела како е на врвот на АТП-листата откако наполни 30 години и го сруши рекордот што Рафаел Надал го држеше досега со 68 недели како најдобар тенисер кој влезе во четвртата деценија од животот.

Колку се посебни двајцата покажува фактот дека Андре Агаси е на третото место во клубот „30+“ со „само“ 33 недели на првото место, додека Роџер Федерер помина само 25 недели на врвот откако наполни 30 години.

Претходна Скај Спортс состави тим од 11 одлични играчи кои сè уште немаат клуб
Следна Нетфликс го откупи новиот каубојски филм на Идрис Елба и кој ќе се прикажува следната година

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!