Шутот на Герет Бејл што го насмеа фудбалскиот свет

 

Барселона се пласираше во полуфиналето на Кралскиот куп, откако во реванш мечот го порази Реал Мадрид со 3:0, а еден детаљ од натпреварот го зема приматот за најкоментирана случка.

Се работи за обидот на Герет Бејл во 83-тата минута да постигне гол. Акцијата беше перфектно одработена, но Бејл почетнички шутираше и неверојатно, го промаши целиот гол на Барселона.

Тоа беше доволно социјалните мрежи да експлодираат со шеги на негова сметка.

Погледнете го видеото и моментот на “слава” на Бејл.

 

https://streamable.com/lqo5j

 

Претходна Од Антарктик се одвојува санта мраз двојно поголема од Њујорк
Следна Сеат Минимо, новиот концепт за мобилност

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!