Што прави Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед

Откако по две ипол години поминати на тренерската позиција во Манчестер Јунајтед доби отказ, почнаа прашањата каде е и што прави Мурињо.

Во саботата во друштво на својот син и двајца пријатели тој е виден на трибините на стадионот на Сетубал како го следи натпреварот од португалското првенство помеѓу Сетубал и Санта Клара.

Мурињо има посебна врска со Сетубал. Освен што е неговото родно место, тој во Сетубал ја започнал и својата тренерска кариера во периодот 1989-1990 година, како тренер на една од младинските селекции.

Претходна Lenovo Z5s и официјално со Snapdragon 710 процесор и тројна задна камера
Следна Со Хјундаи Елантра од 2013 година поминала дури 1,6 милиони километри

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!