Што после тоа?

Водењето љубов како вистински мајстор е тешко, но не и невозможно. Има една многу потешка задача. Поголема уметност е правилното однесување откако ќе ја прикажете вашата фантастична сексуална кореографија, издржливост и искуство. Најмалку што сака една жена после тој маратон е вие ​​да започнете фест на ‘рчење со молскавична брзина.

За жал, анкетите покажаа дека најомилена работа кај мажите е дремката после секс, додека ужината е на многу високо второ место. Во идеално уреден машки свет, жената скокала од креветот откако водела љубов, одела да подготви шноли за коса, а потоа го заспивала својот љубовник со нежно чешање по главата; тие времиња, ако некогаш постоеле, одамна ги нема.

Без разлика дали сте во сериозна долга врска или сте во врска за една ноќ, правилата треба да бидат исти. Сигурно не сакате таа да се чувствува како забава за една ноќ и не можете да дозволите тоа да го забележи се додека е со вас. Секако, има еден многу важен олеснителен фактор во пост-коиталното сценарио, а тоа е дека таа апсолутно добро знае дека сте уморни.

Жените по секс реагираат различно, а опсегот се движи од желба за прегратки и разговор до потребата да ја оставите на мира или – исто така и грицки, иако нискокалорични. На прво место е дефинитивно трогателна и сеопфатна посилна прегратка. Ако едвај ги држите очите отворени, доволно е да ги замотате рацете околу нејзините раменици. Тоа е многу важно за жената, бидејќи чувството на давање ја прави исклучително чувствителна и ранлива. Ако сте почнале да заспивате, мора да имате добра завршна реченица – секако, секој ја избира по сопствен избор.

Меѓу најпопуларните потези е разговорот. Мажите не се склони кон муабет после секс, а многу жени, видно расположени, обожаваат во овие моменти да одврзат некој емотивен Гордиев јазол. Ако сè уште почнете да дремете додека таа го раскажува своето искуство на задоволство, не би било лошо да се разбудите и да и поставите директно и отворено прашање; Ова ви заштедува време, бидејќи жените сакаат да одговараат на прашања.

Секој маж, без разлика дали водел љубов со свршеница или со жена за една ноќ, сака жената да се чувствува добро и безбедно покрај него. Не е тајна дека претпочитате триумфално да зарчете. Важно е таа да не го сфати тоа лично.

Претходна Вашиот непријател – висок крвен притисок
Следна Величина на женски гради

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!