Што открива месецот на раѓање за вашиот сексуален живот

Ако некогаш сте се запрашале дали луѓето родени во зима имаат повисоко либидо од оние родени во лето, или можеби обратно, повеќе нема потреба да се грижите.

Месецот во кој е роден навистина игра улога во дефинирањето на сексуалните навики на една личност.

Јануари – Кога станува збор за зезање со некого, овие луѓе се прилично конзервативни, но кога некој навистина им се допаѓа, тие се крајно упорни во остварувањето на своите соништа. Тие се украсени со особено валкана имагинација и со родените во ноември се вистински ѕверови во кревет.

Февруари – Овие луѓе се многу авантуристи. Тие се исклучително страсни, но ќе мора сериозно да ја заработите таа страст. Иако со текот на времето се подготвени за големи работи, важно им е емотивно да се поврзат со партнерот. А таа врска е долгорочен процес со нив, за кој мора да бидете подготвени.

Март – Луѓето родени во март сакаат да поминуваат време во кревет и ќе бидат во кревет онолку колку што им дозволува остатокот од животот. За нив сексот е многу повеќе од физичко изразување на страста, врската со партнерот им е многу важна и интимноста ја подигнуваат на сосема ново ниво.

Април – Овие луѓе се многу независни, па кога ќе стапат во врска со некого, на неа го даваат целото себе. Сексот со овие луѓе е супер интензивен и страстен, но кога ќе заврши, ќе заврши. Можеби горат од страст во врската, но нивната привлечност кон некоја личност изгорува исто толку брзо.

Мај – За овие луѓе најважно е што сексот им е пријатно искуство. Тие се вљубени во самиот секс и се додека тој се одвива на свилени чаршафи, бидете подготвени за вистински маратони на уживање.

Јуни – Овие исклучително љубопитни луѓе се подготвени да ги испробаат сите можни пози кои постојат и други зачини кои ќе го направат сексот уште поинтензивно искуство. Ако сакате валкани разговори, ова е личноста за вас, а ако сексот по телефон е нешто што ве вклучува, ова е вашата сродна душа.

Јули – За воопшто да се случи секс со овие луѓе, тие мора да почувствуваат емотивна врска. Тие треба да се чувствуваат безбедно со партнерот, а штом ќе се случи тоа, нема ништо што нема да направат за партнерот. Тие се одлични љубовници затоа што сакаат да му угодуваат на партнерот и да се веселат околу нив.

Август – Овие луѓе се растргнати меѓу две крајности – или се крајно себични или се крајно дарежливи. Или ќе сака да му обезбеди на партнерот апсолутно се што ќе посака, или едноставно ќе се заврти и ќе легне со некој друг. Мразат да им кажуваат што да прават во кревет и сакаат да ги покажуваат своите сексуални вештини.

Септември – Станува збор за многу страсни луѓе, но секогаш се трудат да ги контролираат своите емоции, па кога станува збор за сексот, им треба значително време за целосно да се опуштат и да си дозволат одличен оргазам. Можеби нема да скокаат со глава на секс, но штом ќе намирисаат емотивна врска, нема ништо што нема да направат за партнерот.

Октомври – Ќе ви нацртаат се што ве очекува, ќе ве запознаат со се што можете да очекувате и со чувствата кои ќе ве проникнат. Ќе ужива во целиот процес на заведување и предигра и ќе се труди искуството да трае онолку колку што е потребно. На овие луѓе можеби им недостасува страст, но тоа го надополнуваат со големо внимание, шарм и романтика.

Ноември – Овие луѓе се дефиниција за страстен секс. Тие сакаат да го поседуваат својот партнер и сакаат нивниот партнер да ги поседува, и тие се подготвени да направат се за да го постигнат тоа. Во сексот ќе пробаат се што може да се испроба, само за да кажат дека нешто направиле.

Декември – Родените во декември се многу креативни во кревет. Обожаваат да измислуваат приказни, игри и разни улоги за себе и за својот партнер. Често е тешко да се поврзете со нив подлабоко, но затоа сексот со нив е забавно искуство секој пат.

Претходна Се сеќавате ли на познатиот југословенски киоск правен во Струга?
Следна Porsche Taycan Turbo S постави нов рекорд на патеката Нирбургринг

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!