Што може да ви се случи ако премногу често водите љубов

Според одредени истражувања, возрасен човек води љубов, во просек, еднаш неделно или 54 пати годишно. Ако вашиот личен просек е многу поголем, можеби сте се запрашале дали сте премногу активни.

Експертите нагласуваат дека е во ред да водите љубов онолку често колку што сакате доколку не забележите никакви негативни физички ефекти или непријатност. Сепак, постојат некои знаци кои треба да ве натераат да размислите за малку „посиромашниот“ сексуален живот.

Кај жените, овој знак е отекување на вагината и усните усни, што се јавува затоа што природниот лубрикант на вагината се суши. И мажите можат да претераат.

Иако сите сакаат да мислат дека поголемото е подобро, тоа секако не е точно во случај на отечен пенис. Имено, доколку мажите претераат во сексуалната активност, може да им отече пенисот, а заедно со тоа да се појават и непријатни болки. Освен овие несакани симптоми, може да се појават и вагинални и уринарни инфекции.

Повеќето од овие проблеми може да се решат со воздржување од сексуален однос додека не престане болката или отокот. Но, во случаи кога симптомите траат подолго, неопходно е да се посети лекар.

Претходна Ford Escort RS Turbo кој и припаѓаше на принцезата Дијана излегува на аукција
Следна Yello – The Race

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!