Шише со вода оставено во автомобил на високи температури носи опасност

Според магазинот “Men’s health”, шише со вода во автомобил на летни температури може да предизвика пожар. Тоа му се случило на маж во САД, кој мислејќи дека е добра идеја да има шише со вода во автомобилот кога се високи температури, бил соочен со пожар во автомобилот.

Според истражувањата, утврдено е дека пластично шише во автомобил на летни температури може да достигне и 250 степени Целзиусови и да резултира со пожар.

Погледнете го видеото што го споделил човекот кој го имал овој проблем.

Претходна Алатката Paint останува и понатаму дел од Windows 10
Следна Неимар го чинеа три меча неиграње пцостите на Инстаграм

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!