Чудото од 500 милиони евра

Реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“ започна пред една година, при што Реал Мадрид објави како ќе изгледа нивниот стадион кога ќе заврши целата работа.

Планирано е стадионот да биде подготвен за стартот на сезоната 2022/2023, а во Реал очигледно веруваат дека сегашната состојба со корона вирусот нема да ги спречи да го сторат тоа.
“Кралевите” на Твитер објавија видео во кое се прикажани сите фази на реконструкцијата на стадионот.
500 милиони евра ќе бидат вложени на стадионот и откако ќе се комплетира „Сантијаго Бернабеу“ несомнено ќе биде најубавиот стадион на светот.

Претходна Астрономите ја забележаа најголемата експлозија во вселената до сега
Следна Барселона се подготвува за спектакуларна размена

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!