Чудото од 500 милиони евра

Реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“ започна пред една година, при што Реал Мадрид објави како ќе изгледа нивниот стадион кога ќе заврши целата работа.

Планирано е стадионот да биде подготвен за стартот на сезоната 2022/2023, а во Реал очигледно веруваат дека сегашната состојба со корона вирусот нема да ги спречи да го сторат тоа.
“Кралевите” на Твитер објавија видео во кое се прикажани сите фази на реконструкцијата на стадионот.
500 милиони евра ќе бидат вложени на стадионот и откако ќе се комплетира „Сантијаго Бернабеу“ несомнено ќе биде најубавиот стадион на светот.

Претходна Астрономите ја забележаа најголемата експлозија во вселената до сега
Следна Барселона се подготвува за спектакуларна размена

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!