Getty Images

Четири навики кои жените не сакаат да ги толерираат

50 жени на еден блог коментираа за најлошите машки навики кои ги одбиваат, а ние издвоивме четири најчести.

  1. „Џебен билијард“

Кога мажот посегнува по меѓуножјето, силно чешајќи се, тоа е многу грда навика која паѓа во очи на секоја жена. Иако чешањето е природна појава за секого, има место и начин, но многу посуптилно и подискретно. Не на романтична вечера или излегување со девојка.

  1. Влакна од носот и ушите

Влакната навистина не се привлечни, особено ако ѕиркаа од носот среде страстен разговор или се најде на патот помеѓу ушната школка и женските усни кои се подготвуваат да се бакнуваат и шепотат.

  1. Валкани и неуредни нокти

Убавите раце се една од најатрактивните работи на мажот, доколку се негувани и чисти, ретко која припадничка на понежниот пол нема веднаш да се фрли во прегратка. Но, валканите и неуредни нокти не се привлечни. Исклучок се, се разбира, мажите кои ги користат рацете за тешка физичка работа, но тоа не значи дека не можат да бидат уредно исечени.

  1. Лоша дентална хигиена

Лошиот здив секому може да му се случи после вкусниот ручек или вечера, но оралната хигиена е нешто сосема друго. Миењето заби е најмалку што мажот може да направи за себе, па оваа лоша навика заслужува голем минус.

Претходна Apple подготвува нов MacBook Pro со M2 чип
Следна Потврдено од жените: Мажите со оваа карактеристика се подобри во сексот од другите

Награден напис

Совети како да поминете интересно и корисно време на интернет

Интернетот е најголемиот и најбрзиот извор на информации што ни е достапен во секое време …

Поврзаност на користење канабис и шизофренија

Се проценува дека 200 милиони луѓе ширум светот користат канабис. Покрај алкохолот и тутунот, тој …

Забрането е копирање на текст!