Четири луксузни куќи на богати и славни

Богати се и славни и нивниот живот го следат милиони луѓе. Но, домовите на овие богати и славни личности претставуваат место каде што можат да се скријат од очите на јавноста и да се одморат.
Погледнете делови од домовите на неколку славни и богати луѓе.

  • Селин Дион

Популарната пејачка која за својот дом одвоила 28 милиони долари, се протега на 20.000 квадратни метри и се наоѓа на Флорида. Вилата има 13 спални соби и 14 бањи, а ѕидовите се направени од стакло. Импресивноста на оваа вила е во тоа што пред куќата се наоѓа голем воден парк со 2 базена, 2 тобогана, водени топови и дрвена куќичка.
  • Тејлор Свифт

Нејзината куќа се простира на 11.000 квадратни метри, а се наоѓа на Беверли Хилс. За оваа куќа пејачката издвоила 25 милиони долари. Куќата датира од 1934 година и се наоѓа во истата четврт каде што некогаш живееле познатите Клерк Гејбл и Чарли Чаплин.  • Елен ДеЏенерис

Познатата американска комичарка и водителка за својот дом кој се простира на 10.000 квадратни метри одвоила 39,5 милиони долари. Куќата има поглед и на океанот и на планина. Пред куќата има базен и тениско игралиште. Каменот, мермерот и прозорите се изработени од метал и даваат природен изглед.  • Мег Рајан

Куќата на Мег Рајан се протега на 4.000 квадратни метри и ја купила за 9,85 милиони долари. Уредена е во модерен стил, а боите што ги користела при уредувањето се црна и бела.


Претходна Фотографии кои прикажуваат дека родителството некогаш не е лесно
Следна Милијардерот Ричард Бренсон ќе ја истражува светската мистерија – Големата Сина дупка кај Белизе

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!