Хонда го прошири опсегот на опционална опрема за редизајнираниот Civic Type R

Понатамошно рафинирање на еден од најбрзите спортски автомобили со погон на предните тркала вклучува и нови лесни алуминиумски тркала.

По неодамна претставениот пристојно редизајниран Civic со магичната буква R на него, Honda ја прошири својата палета на опционална опрема со нови детали на каросериски детали во црвенабоја и нови алуминиумски бандажи во бела боја.

Црвената боја (која поговорно доминира во кабината на Civica Type R) го најде своето место во овој случај на рабовите на предните и задните браници, облоги на прагови, куќишта на ретровизори, заден спојлер, капаци на централните отвори на бандажите … Детали што треба дополнително да го потенцираат бескомпромисно ликот на претставникот на Хонда меѓу спортските модели од Ц-сегментот.

Исто така има и нови бели алуминиумски бандажи со (повторно) црвени сопирачки шепи, а Хонда успеа да отстрани нешто повеќе од два килограми тежина од секој бандаж во споредба со стандардната опција, што ќе го направи овој автомобил уште подобар за управување.

За потсетување, еден од „хероите на Нирбургринг“ се напојува со дволитарски четирицилиндричен повеќе-вентилски турбо-бензински мотор кој развива 320 КС и 400 Nm максимален вртежен момент, што е доволно за забрзување од 0 до 100 км на час за 5,8 секунди и 270 км на час. преносот на моќноста до предната оска е задолжен за 6-брзински мануелен менувач.

Претходна Три децении на Mr. Bean
Следна Samsung претстави уште поевтин смартфон со 5G

Награден напис

Болдвин и Мадсен потпишаа, а со Моника Белучи преговара за учество во продолжението на „Јужен ветер“

Вилијам Болдвин ќе глуми во втората сезона на серијата „Јужен ветер“, а преговорите со Моника …

Хенеси го испорача првиот Venom F5, и тврдат дека достигнува 500 km/h

Четири години по премиерата на концептниот модел, тексашката компанија Hennessey го испорача првиот примерок од …

Забрането е копирање на текст!