Харли-Дејвидсон го претстави електричниот велосипед

Компанијата Харли-Дејвидсон, позната по производство на мотоцикли, претстави електричен велосипед наречен Serial 1.

Кога станува збор за проектот за електричен велосипед Харли-Дејвидсон, помина долго време од последната информација, но чекањето се исплатеше. Компанијата претстави нов електричен велосипед кој е производ на нејзиниот оддел за е-велосипеди, а продажбата ќе започне во март 2021 година. Овој велосипед се нарекува Serial 1 Cycle.

Харли-Дејвидсон игра и картичка на носталгија, бидејќи името Serial 1 има врска со прекарот Serial Number One кој се користеше за најстариот мотор на споменатата компанија, направен во 1903 година. Дизајнот на велосипедот, заедно со белите гуми, кожното седиште и рачките, како и елегантната црна рамка, неодоливо потсетува на првиот прототип.

Засега нема детали за спецификациите, па може да се шпекулира само за големината на батеријата, опсегот на велосипедот и цената. Фотографиите покажуваат дека батеријата и светлата се интегрирани во рамката, како и дека електричниот мотор се наоѓа на средина.

Претходна Казахстанската туристичка заедница ја користи фраза на Борат за промовирање на земјата
Следна Ford EcoSport Active

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!