ФФМ соопшти дека се одложува стартот на Првата лига

Поради комплетирање на документацијата во процесот на лиценцирање на клубовите за сезоната 2018/2019, (ФФМ) реши да го одложи стартот на Првата македонска фудбалска лига за една недела.

Извлекувањето на паровите за натпреварувачката сезона 2018/2019 од Првата МФЛ ќе се одржи на 1 август 2018 (среда) во 12 часот во Куќата на фудбалот. Почетокот на натпреварувачката сезона 2018/2019 се презакажува за 12 август 2018 (недела) поради комплетирање на документацијата во процесот за лиценцирање на клубовите за претстојната сезона. Сите клубови се поканети со свој претставник да го следат извлекувањето на паровите за натпреварувачката сезона 2018/2019 во Првата МФЛ. – објаснија од ФФМ во интернет соопштението.

Првата МФЛ и во оваа сезона ќе се натпреваруваат 10 екипи: Шкендија, Вардар, Работнички, Шкупи, Ренова, Победа, Силекс, Академија Пандев, Македонија ЃП и Беласица.

Претходна Програма во МКЦ по повод 55 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје
Следна На Долни Сарај ќе ги свират безвременските хитови на „Пинк Флојд“

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!