Функционален Бугати автомобил од милион лего коцки

Во склоп на промоцијата на новата линија на своите играчки, Лего од милион делови успеа да состави функционален спортски автомобил  Бугати Чирон.
Фактот дека луксузниот супер автомобил Бугати Чирон може да се вози по улица не е мала работа. Овој супер автомобил е составен исклучиво од лего делови, и е во потполност со реална големина како и вистинскиот Чирон.
Без обзир што сето ова е за рекламни цели, мора да се признае дека е џиновската играчка е стварно импресивна.

Претходна Машина која од воздух произведува вода
Следна Не го уништувајте сексот со овие лоши навики

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!