Фотографии кои покажуваат како работеле луѓето пред да се појави AUTOCAD

Технолошкиот напредок доведе до тоа одредени професии да исчезнат. Во случајов се работи за цртачите на нацрти и планови кои поради појавата на софтверот за проектирање ја изгубиле својата позиција. Софтверот за дизајн и проектирање првпат се појави во 1982 година и оттогаш потребата за цртачи се намалува со тенденција потребата од нив да исчезне.
Сликите подолу ќе ви го отсликаат времето кога не постоел AUTOCAD и кога цртачите биле неопходен дел од индустријата.

Претходна Пет машки особини што ги привлекуваат жените
Следна Светски метрополи што полека тонат

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!