Фернандо Торес ја заврши својата фудбалска кариера

Шпанскиот фудбалер Фернандо Торес официјално изјави дека ја завршува својата фудбалска кариера.

На својот твитер-профил, Торес вели дека после 18 години дошло време за завршување на плодната фудбалска кариера и дека деталите за неговата одлука ќе ги објави во недела на прес-конференција во Токио, каде што игра во токискиот клуб Саган Тосу.

https://twitter.com/Torres/status/1141934249362124801

Фернандо Торес својата кариера ја започна во Атлетико Мадрид во 2001 година и за нив играше сè до 2006 година. Се афирмираше како еден од најдобрите напаѓачи во светот. Потоа следеше трансферот во Ливерпул, каде што ја продолжи својата брилијантна кариера. Откако го напушти Ливерпул, премина во Челси.

Токму трансферот на Торес вреден 50 милиони евра од Ливерпул во Челси беше зачетникот на абнормалните обештетувања при трансферите од еден во друг клуб, кои со секоја следна година енормно се зголемуваа. Навивачите на Ливерпул никогаш не му простија што се префрли во конкурентскиот тим.

Торес по Челси замина во Милан, од каде што се врати во Атлетико Мадрид.

Кариерата ја завршува во Јапонија.

Претходна Kои пози најлесно ги доведуваат жените до оргазам
Следна Совети за добро здравје од Шаолин монасите

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!