Ферари непријатно се изненади на почетокот на Формула 1 натпреварувањето

Почетокот на Формула 1 натпреварувањето не започна како што се планираше во тимот на Ферари.

Првата трка во сезоната во Мелбурн, Австралија, ја завршија на четвртата и петтата позиција, иако имаа многу подобар почеток.

Иако во Ферари за знаменосец го гледаат Себастијан Фетел, тој не покажа задоволителни резултати, дури, поради него не дозволија вториот возач Леклер да помине пред Фетел бидејќи имаше многу подобро возење.

Уште на првата трка се даде до знаење дека Фетел ќе биде штитен како прв возач во тимот.

https://twitter.com/i/status/1107178454175436800

Мерцедес стандардно го имаат првото место со Ботас и второто со Хамилтон, додека на третото место се позиционираше Верстапен од Ред Бул.

Претходна Alana Campos
Следна Kate Upton

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Don`t copy text!