Фантастичниот Леброн Џејмс сам го сруши Голден Стејт

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа фаворизираниот тим на Голден Стејт Вориорс во арената Crypto.com со резултат 124:116 и воедно ја прекинаа серијата од четири последователни порази.

Лејкерси подобро го отворија натпреварот, но Вориорс успеаја да го свртат резултатот на полувремето и немаше ни трага од изненадување.

Во вториот дел се играше израмнувањето, или кош по кош, а потоа Лејкерси одиграа феноменален последен дел во кој дојдоа до заслужена победа.

Неверојатната партија ја одигра Леброн Џејмс, кој постигна дури 56 поени, а имаше и десет скока. Ја имаше поддршката од Вестбрук кој постигна 20 поени.

Кари очекувано беше најдобар во поразениот тим со 30 поени, додека Пул додаде 23.
Лејкерси се на деветтото место во Западната конференција на НБА со 28 победи и 35 порази, додека Вориорс се на третото место со сооднос 43-21.

Лејкерси во вторник гостуваат кај Сан Антонио Спарс, додека Вориорс истиот ден ќе играат на гости против Денвер Нагетс.

Претходна Се продава болидот Ферари Ф300 управуван од Михаел Шумахер
Следна Samsung Electronics поседува најмногу патенти во светот

Награден напис

Реткиот Ferrari Dino 206 S е одлична можност за богатите колекционери

Вљубениците во Ferrari и колекционерите со „длабоки џебови“ добија шанса да поседуваат исклучително ретко Ferrari …

Најспектакуларниот нокаут досега забележан

Полскиот борец Алан Квиечински го приреди еден од најспектакуларните нокаути некогаш видени на настанот FAME …

Забрането е копирање на текст!