Уживајте во овие пет бесплатни игри со возење за смартфон

Често пати сме се нашле во ситуација да треба да “убиеме” време во автобус, додека некаде чекаме или едноставно имаме повеќе слободно време дома.
На интернет постојат безброј игри што може да се играат на мобилните уреди, но најчесто бараат плаќање.
Ние се потрудивме да најдеме пет бесплатни игри за возење што може да се играат и на IOS и на Android, кои ќе ви го исполнат времето забавно.

  • Asphalt 9: Legends

  • Need for speed: No limits

  • F1 Mobile Racing

  • AG Drive

  • Pako 2

Претходна Дванаесет руски атлетичари се суспендирани поради допинг
Следна Ќе успее ли Енери да ја прекине црната серија на Арсенал?

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!