УЕФА денес и утре решава за клупските и репрезентативните натпреварувања

Денес и утре, Извршниот комитет на УЕФА ќе се состане за да донесе голем број важни одлуки за европскиот фудбал.

Ќе се донесе конечната одлука за завршување на Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Според најавите, двете натпреварувања ќе завршат со завршни 8 турнири, Лигата на шампионите во Лисабон и Европската лига во Келн.

Исто така, треба да се објави форматот на квалификации за европски натпреварувања во следната сезона.

Што се однесува до националниот фудбал, ќе има разговори за баражот во Еуро и за претстојната Лига на нации.

Ќе има и разговори за квалификациите за СП во 2022 година.

По денешната средба, што ќе се одржи во форма на видео конференција, претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, ќе се обрати пред медиумите преку видео-врска во 3:30 часот.

Претходна Во Land Rover се прославува 50 роденден на Range Rover
Следна Твитер со нова и практична опција

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!