УЕФА денес и утре решава за клупските и репрезентативните натпреварувања

Денес и утре, Извршниот комитет на УЕФА ќе се состане за да донесе голем број важни одлуки за европскиот фудбал.

Ќе се донесе конечната одлука за завршување на Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Според најавите, двете натпреварувања ќе завршат со завршни 8 турнири, Лигата на шампионите во Лисабон и Европската лига во Келн.

Исто така, треба да се објави форматот на квалификации за европски натпреварувања во следната сезона.

Што се однесува до националниот фудбал, ќе има разговори за баражот во Еуро и за претстојната Лига на нации.

Ќе има и разговори за квалификациите за СП во 2022 година.

По денешната средба, што ќе се одржи во форма на видео конференција, претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, ќе се обрати пред медиумите преку видео-врска во 3:30 часот.

Претходна Во Land Rover се прославува 50 роденден на Range Rover
Следна Твитер со нова и практична опција

Награден напис

Eфикасно користeње на клима-уредот

Ако барате разладување од летните горештини, воздржете се од нагонот драматично да ја намалите температурата …

Секс поза која е најпопуларна кај сите генерации

Компанијата „Bespoke Surgical“ неодамна анкетираше над 1.000 луѓе за нивната омилена поза во сексот. Според …

Don`t copy text!