Тјунираниот R33 Skyline GT-R на Nissan чини 120.000 долари

Тјунираната верзија на моделот R33 Skyline GT-R на Nissan, која е проект на легендарниот јапонски тјунер Veilside, е понудена на продажба.

Тоа е проект наречен Veilside Combat Evolution кој е заснован на Nissan R33 Skyline GT-R од 1995 година.

Јапонскиот тјунерзначително ја подобри аеродинамиката со широк комплет за каросерија, браници со големи отвори, масивен заден спојлер и дифузер.

Оваа копија е исто така посебна затоа што се појави во бројни списанија, а ја доби наградата МВП на Саемот за автомобили во Токио во 1996 година.

Veilside е многу познат во светот на автомобилскиот тјунинг, седиштето се наоѓаат во близина на патеката Цукуба, а преработките на автомобили на оваа компанија ги има на многу легендарни јапонски автомобили со високи перформанси. Исто така, автомобилите на Веилсајд се појавија во шест филма од франшизата „Брз и бесен“, а најпрепознатлив меѓу нив е фантастичниот RX-7 на Хан во филмот „Tokyo Drift“.

Veilside исто така инсталира сопствен систем за издувни гасови, ги надгради компонентите на моторот Tomi, има и HKS турбо, спојката Nismo, сопирачките Brembo и суспензијата на Olin.

Автомобилот го продава дистрибутерот Вистек Р Импортс од Конектикат, а цената е 120.000 долари.

Претходна Амазон со бизнис идеја за автономни такси возила
Следна Придружи се на над 20 илјади ентузијасти во мобилна фотографија од Европа кои веќе ги доставија своите уметнички дела на Huawei Next-Image Awards 2020

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!