Трка на легенди стара Југославија

На стартната линија на оваа несекојдневна автомобилска трка застанаа легендарните автомобили од времето на старата Југославија: застава 750 LE (фиќо), застава 101, рено 4 TL, југо 45, фолксваген 1200 (буба) и фиат 126 BSI (пегличка).

Погледнете го видеото за да видите кој е победникот во оваа автомобилска трка.

Претходна Највисокото кафуле на светот до кое не може секој да стигне
Следна На што се должи генијалноста за сликање на Леонардо да Винчи

Награден напис

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Патиките на Мајкл Џордан се продадени за дури 2,2 милиони долари

Патиките на кошаркарската легенда Мајкл Џордан од финалето на НБА во 1998 година, на аукција …

Don`t copy text!