„Тркало на Катарина“: Кама Сутра поза за двојно сексуално задоволство

Практичните совети од Кама Сутра можат да ви помогнат да постигнете максимално сексуално задоволство. Кама Сутра е древен индиски текст кој нашироко се смета за најважен прирачник за човечката сексуалност. Полн е со практични совети за подобар сексуален живот, а важно место во него е описот на секс позите.

Едно од најпознатите е она наречено тркало на Катарина, кое не бара, но гарантира незаборавно и максимално задоволство за двајцата партнери.

Имено, во оваа поза мажот ја контролира брзината на движење, а жената со движења на колковите ја контролира длабочината на пенетрација:

  1. Маж и жена седат еден спроти друг, потпрени на дланките или лактите зад грб.
  2. Жената ги обвива нозете околу неговата половина и се поврзува со неговото меѓуножје, а мажот ја става ногата преку нејзината страна.

Позата е погодна за стимулирање на клиторисот, но и за стимулирање на Г-точката, па благодарение на неа вистински ќе уживате во интимните моменти.

Претходна Научниците пронајдоа црна дупка различна од било која досега пронајдена
Следна Порнографијата не влијае подеднакво на жените и на мажите

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!